29 Lap. 16:16Naujienos » Liaudies medicina

3 natūralūs namų gaivikliai

Ar kada susimąstėte, kad pakvėpinti namų orui visiškai nereikia stebuklingo kištuko ar specialių priemonių. Puikiai tam tinka citrina, gvazdikėliai, vanilės ekstraktas, kurių tikrai rasite savo spintelėse ar šaldytuve. Ir nekainuos daug pinigų.

Pirmas metodas.

Pradėkime nuo citrinos.

2 stiklinių karšto vandens
1/8 stiklinės sodos
1/2 stiklinės citrinų sulčių
Sodą ištirpinkite vandenyje, supilkite citrinos sultis ir mišinys paruoštas.

3 natūralūs namų gaivikliai
Antras metodas.

1 stiklinė vandens
1stiklinė acto
1 valgomasis šaukštas vanilės ekstrakto
1 šaukštelis gvazdikėlių
Visus ingredientus supilkite į puodą, pavirkite porą minučių ir leiskite atvėsti. Nukoškite gvazdikėlius ir nuovirą galite naudoti. Beje, lengvą kvapiklį galite pasigaminti naudodami tik porą ingredientų – actą ir eterinius aliejus. Aš mėgstu kelis lašus eterinio citrusų aliejaus įlašinti į mišinį langams valyti – tada ir kvepia, ir langai švarūs.

Trečias metodas

Trečias dar paprastesnis, nes nereikia nieko virti ar maišyti – tiesiog perpjaukite mandariną/apelsiną/greipfrutą/citriną – t.y. bet kokį citrusinį vaisių pusiau, išpjaukite minkštimą. Tada į luobelę įberkite saują druskos. Šiuos kvapiklius galite naudoti šaldytuve, vonioje ar tualete. Paprasta ir efektyvu – druska sugeria blogus kvapus, o žievelė skleidžia malonų kvapą. Galite žieveles su druska laikyti mažuose dubenėliuose ar puodeliuose – tada druska niekad neišbirs.

Švarių ir gaivių namų!